Sponsoren



Cultuur Zomer Achterhoek

Cultuur Zomer Achterhoek

Gemeente Doetinchem

Cultuur Zomer Achterhoek

Iseldoks

Rabobank

Site Woondiensten

Home

Op weg naar Buitengewoon 2012


Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de 19e editie van Festival Buitengewoon op 29 en 30 juni en 1 juli. Een team van medewerkers houdt zich bezig met allerhande zaken rondom de organisatie van een festival.

Zo wordt er gewerkt aan het onderbrengen van de Friese hengst War Zao van de Franse danser Thomas Chaussebourg voor 5 nachten. Theater Gajes brengt een werkbezoek aan het Simonsplein om de hele situering van hun nieuwste voorstelling 'Agora Phobia' door te nemen met de technicus en programmeur. Waar is er genoeg plek voor 3000 mensen?
Op welke plek komt circus Circasso uit Den Haag het beste tot zijn recht? Wie heeft er een hotel nodig en met welk soort bedden: 1 of 2-persoons? Allerhande grotere en kleine puzzelstukken die gaandeweg op zijn plek gaan vallen.

Nieuws
Theater Gajes is gecontracteerd om de zaterdagavond af te sluiten. Met tien spelers op hoge stelten spelen zij tussen het publiek. Theatrale verrassingseffecten zorgen voor een stevig spektakel.

  
De Franse danser Thomas Chaussebourg danst met zijn Friese paard War Zao 3 dagen in een grote stalen kooi bij hotel Villa Ruimzicht.

  

BuitenGewoon Uit in Doetinchem

Als reactie op de geslaagde 18de editie van Festival BuitenGewoon heeft Uit In Doetinchem contact gezocht met de organisatoren van Festival BuitenGewoon.

Backstage foto's 2011 te bezichtigen

Wie nu klikt op Backstage foto's treft foto's van het festival voor en achter de schermen.
Klik ook hier voor de foto's die huisfotograaf Harrie Ligtvoet maakte tijdens het festival.

Acrobarouf wint publieksprijs Buitengewoon 2011



Enjoy and Jump' van acrobatiekgroep Acrobarouf heeft afgelopen weekend tijdens de 18e editie van Theaterfestival Buitengewoon de publieksprijs gewonnen. De tweede prijs werd door het publiek vergeven aan de Israëlische muzikante Lior Shoov.

Festival Buitengewoon stond dit jaar vooral in het teken van het nieuwe circus waar de winnaar Acrobarouf een mooi voorbeeld van was. De act bestond uit banquine: halsbrekende sprongen op de Koreaanse wipplank en bracht veel interactie met het publiek. Acrobarouf beleefde tijdens Buitengewoon haar Nederlandse première. De groep bestaat uit een Griek, een Fransman en een Belg die studeerden aan de prestigieuze Belgische circusopleiding. Vanaf september gaan ze 2,5 jaar meewerken aan een nieuwe show van Cirque du Soleil.

Verder trad divers talent op van de twee circusopleidingen die Nederland sinds kort rijk is. Zo was er de zeer intense en ontroerende circusvoorstelling ‘Loop' van Tentproducties in IJzerhandel Willemsen. Op de Bleek brachten de Dansers een dynamische dansvoorstelling, in samenwerking met studenten van de Rotterdamse circusopleiding.

Naast het nieuwe circus was er ook toneel op locatie, een klankinstallatie en een drijvende baby op de Oude IJssel met video- en soundperformance. Tevens werd meesterclown Jango Edwards terug naar Nederland gehaald en speelde een hilarische voorstelling met het jonge Spaanse gezelschap Passabarret.

Ondanks het slechte weer op zaterdag zijn er geen acts afgeblazen. Het kinderprogramma op zaterdagmiddag kon verplaatst worden naar de Catharinakerk en de Gruitpoort.

Theaterfestival BuitenGewoon 2012

Theatre festival BuitenGewoon (ExtraOrdinary) is an international open air theatre festival taking place in Doetinchem (the Netherlands). Every year the festival offers fantastic dance, circus and theatre performances from at home and abroad. This year this renowned festival will take place  for the 19th time, so there is every reason to look forward to something special in spite of the cuts in subsidy. On account of its accessible character and high artistic quality, the festival is visited  by more than 17.000 enthusiastic spectators each year. Because of its high quality programming the festival was awarded several prestigious prizes.

Nieuwsbrief ontvangen?
Blijf op de hoogte van het laatste
Theaterfestival Buitengewoon.